(Фотогалерија) КУЛ – Пелистер ( кадети )

Познати сите четири екипи кои се пласираа во 1/2 финалето на Купот кај помладите пионери
04/10/2023
Борјан Наков: Сон на секој играч е да го носи националниот дрес, за нас секој следен натпревар е „финале“, се надевам дека ќе станеме Шампиони на Македонија
04/12/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Пелистер ( кадети )

Кадетите стигнаа до нова победа во рамките на Супер Лигата и се изедначија по бројот на освоени бодови со екипата на Академија Пандев. На Цементарница нашиот тим беше подобар од Пелистер со резултат 2:0. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Фотогалерија од натпреварот можете да погледнете во продолжение.