(ТАБЕЛИ) Кул и А.Пандев со исти бодови и по комплетирање на 17.коло, Шкупи се вмеша во борбата за титулата

(Фотогалерија) Три бода за пионерите на натпреварот против Победа
04/25/2023
Утре во Штип, помладите пионери го играат 1/2 финалето во Купот
04/26/2023

(ТАБЕЛИ) Кул и А.Пандев со исти бодови и по комплетирање на 17.коло, Шкупи се вмеша во борбата за титулата

После одигрување на 17.коло, нашите кадети остануваат на исти освоени бодови со екипата на Академија Пандев, која исто така доживеа пораз во ова коло, но на третото место со само еден бод помалку се доближи екипата на Шкупи, по што не очекува интересна завршница околу освојување на трофејот во кадетската Супер лига.

Погледнете ги табелите, после комплетирање на 17.коло во сите четири младински категории.

Помлада пионерска Супер лига

Пионерска Супер лига

Кадетска Супер лига

Младинска Супер лига