Следуваат натпревари против Охрид Лихнидос во 19.коло на Супер Лига

Андреј Николовски: Кул е добра шанса за напредок во фудбалот, мојот сон е да го облечам националниот дрес
05/03/2023
Стартуваат елиминациските натпревари во Детската Лига на ФФМ
05/04/2023

Следуваат натпревари против Охрид Лихнидос во 19.коло на Супер Лига

Во рамките на 19.коло во Супер Лигата, нашите екипи за противник го имаат Охрид Лихнидос.

Во сабота (06.05) кадетите и младинците се домаќини на Цементарница. Домашните натпревари со овој противник ќе стартуваат во термините од 13:00 и 15:00 часот.

Пионерските екипи во недела (07.05) ќе гостуваат во Охрид, на СРЦ.Билјани Извори. Овие натпревари ќе започнат од 12:00 и 14:00 часот.