Генерацијата 2015 ќе земе учество на турнирот „Железара 2023“

Минимални порази за „петлињата“ на Кул против екипата на Шкендија
05/13/2023
Продолжува Супер Лигата со натпревари од 20.коло против екипата на Милано
05/17/2023

Генерацијата 2015 ќе земе учество на турнирот „Железара 2023“

Генерацијата 2015 ќе земе учество на младинскиот турнир во организација на фудбалската школа Железарец.

Нашите млади надежи ќе се натпреваруваат во група со екипите на Маџари, Грозданоски и Спорт Ефе. Во другата група ќе бидат екипите на Железарец, Карпошово, Глигоров и Мондано. Екипите кои ќе се пласираат на првит две места во групата ќе играат во полуфиналето на турнирот.

Ние со настапи започнуваме денес од 17:30 часот со натпревар против екипата на Маџари. На 17.05 во рамките на второто коло играме со Спорт Ефе од 18:00 часот, додека групната фаза ја заокружуваме на 19.05 со натпревар против Грозданоски кој ќе стартува од 18:00 часот.