Уредник ФК Кул

10/10/2023

(Фотогалерија) Втор последователен триумф за повозрасните петлиња

Генерацијата 2009 стигна и до вториот триумф во Регионалната Скопска Лига, откако на домашен терен го победи тимот на Биџо од Куманово со резултат  4:0 (2:0). […]
10/09/2023

Во среда ќе се одигра вонредно коло во Детската Лига на ФФМ за три генерации

Во среда, на програмата е вонредно коло во Детската Лига на ФФМ, за генерациите 2014, 2015 и 2016. Распоред на натпревари за среда (11.10) Генерација 2014 […]
10/09/2023

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Генерацијата 2010 со висока победа против Биџо

Втора последователна победа во Регионалната Скопска Лига забележа генерацијата 2010, која на домашен терен беше подобра од екипата на Биџо со резултат 7:0 (3:0). Извештај од […]
10/07/2023

Три бода за генерација 2009, победа против Биџо, во Регионалната Скопска Лига

Повозрасните петлиња на Кул стигнаа до втор триумф во Регионалната Скопска Лига, после денешната победа против екипата на Биџо од Куманово. Натпреварот кој се одигра на […]