Уредник ФК Кул

05/30/2023

Последно коло во Супер Лигата, противник ни е екипата на Работнички

Последното 22.коло во Супер Лигата ќе се одигра во среда и четврток, по што ќе финишира сезоната. Пионерските екипи во среда (31.05) на Цементарница се домаќини […]
05/29/2023

Кадетите со победата против Шкендија станаа Шампиони, преглед на резултати од 21.коло

Изминатиов викенд се комплетираше и претпоследното коло во Супер Лигата. Кадетите со победата против Шкендија станаа Шампиони на Македонија, додека до три бода со овој противник […]
05/28/2023

Младинците одиграа реми со Шкендија

Денес младинската екипа на Кул ја пречека Шкендија. На оваа средба од предпоследната рунда од оваа сезона одигравме реми 2-2. Кул: Димитриевски Давид, Зафироски Виктор, Мицевски […]
05/28/2023

Шампиониии.. КАДЕТИТЕ НА КУЛ ДОЈДОА ДО ПЕХАРОТ

🏆🆒КУЛ шампииииионееее… Кадетите на КУЛ се шампиони на Македонија🏟️👍на коло пред крајот со победата над Шкендија дојдовме до пехарот… 💙💙💙💙Победата дојде со резултат 3:1. Кул: Јосифов […]