Уредник ФК Кул

03/30/2022

Шкендија го доби натпреварот од 1/8 финалето во Купот, пионерите ги завршија настапите во ова натпреварување

Попладнево,  на стадионот „Цементарница“  , пионерската екипа  на ФК КУЛ беше домаќин на  ФК Шкендија од Тетово во натпревар од 1/8-финалната фаза (еден дуел) од Купот […]
03/30/2022

Помладите пионери елиминирани од Купот, Шкендија славеше минимална победа

Денес на стадионот „Цементарница“ , помладите пионери на КУЛ ја пречекаа екипата на ФК Шкендија од Тетово во натпревар од 1/8-финалната фаза од Купот на Македонија […]
03/29/2022

Како изгледаат табелите после комплетирање на 16.првенствено коло

После одигрување на 16.првенствено коло ви ги претставуваме табелите во сите четири лиги. Нашите пионери останаа на позицијата број 3, со само три бода помалку од […]
03/29/2022

КУЛ против Шкендија, во 1/8 финалето на младинскиот Куп на Македонија

Во рамките на 1/8 финалето во младинскиот Куп на Македонија, нашиот клуб за противник ја има екипата на Шкендија. Пионерските екипи во среда (30.03) се домаќини […]