Уредник ФК Кул

03/21/2022

(Фотогалерија) Нова победа во дерби натпревар, кадетите подобри од Работнички

Кадетите на Кул успеаа да стигнат до победа, на дерби натпреварот од 14.коло. На Цементарница бевме домаќини на Работнички, противник кој го совладавме со резултат 1:0 […]
03/20/2022

Интересни натпревари за генерацијата 2009 во денешното коло од Детската Лига

Генерацијата 2009 денес одигра два нови натпревари во рамките на Детската Лига на ФФМ. Противници за избраниците на Марко Арсовски беа екипите на Грозданоски и Ринија, […]
03/20/2022

Пионерите на Кул без бодови од гостувањето кај Работнички

Денес на теренот „Алумина“ во населбата Карпош, пионерите на КУЛ гостуваа кај тимот на ФК Работнички. Домашниот пионерски состав дојде до победа со резултат 2-0 (1-0). […]
03/20/2022

Бектеши со гол во 89.минута донесе реми за помладите пионери на гостувањето кај Работнички

Денес на теренот „Алумина“ во населбата Карпош, помладите пионери на КУЛ гостуваа кај тимот на ФК Работнички. На оваа суперлигашка средба нашиот тим дојде до реми, […]