Уредник ФК Кул

03/19/2022

Победа и во младинското соочување, Кул подобар од Работнички

Младинците на Кул се вратија на првенствените победи. Денес на Цементарница во рамките на 14.коло нашите момци беа подобри од екипата на Работнички. Конечниот резултат гласеше […]
03/19/2022

Нашите кадети не признаваат лидери, падна и Работнички, Перковски донесе три големи бодови

Кадетите на Кул продолжуваат со изненадувањата, откако денес успеаа да победат уште еден лидер во Лигата. После победата во минатото коло против екипата на Шкендија, денес […]
03/19/2022

Девојките на КУЛ подобри од ЖФК Порече, на натпревар во втората женска фудбалска лига

Нашата женска сениорска екипа денес на Цементарница одигра натпревар во рамките на 8.коло во втората женска лига. Противник ни беше екипата на ЖФК Порече 2015 од […]
03/18/2022

Нашите „петлиња“ со нови натпревари во Детската Лига на ФФМ

Нашите „петлиња“ ќе одиграа вкупно 14 натпревари во рамките на новото коло од Детската Лига на ФФМ, кое е закажано за претстојниов викенд. Распоред на натпревари […]