Уредник ФК Кул

03/18/2022

Со натпреварите против Работнички го отвараме вториот натпреварувачки круг во младинските лиги

Нов викенд и нови предизвици, што се однесува до натпреварите во младинските лиги. Со натпреварите од 14.коло против екипата на Работнички стартува вториот натпреварувачки круг. Во […]
03/16/2022

Фотогалерија од натпреварите на генерација 2009 во Детската Лига

Изминатиов викенд генерација 2009 одигра два натпревари во рамките на 2.коло од Детската Лига на ФФМ. Наши противници беа екипите на Куманово и Македонија Ѓ.П, со […]
03/15/2022

(ТАБЕЛИ) Кадетите во ТОП-5, пионерите остануваат на 3.место

Пред нас е 13.коло во младинските лиги, после кое правиме преглед на табелите во сите категории. Нашиот клуб имаше успешно коло во кое освои 9 од […]
03/14/2022

(Фотогалерија) Генерацијата 2011 на Мики Тодоровски одигра два натпревари во Детската Лига

Изминатиов викенд генерацијата 2011 предводена од Мики Тодоровски одигра два натпревари во рамките на Детската Лига на ФФМ. Наши противници беа екипите на Македонија Ѓ.П и […]