Уредник ФК Кул

05/20/2023

ФК КУЛ Ген. 2009 без бодови од денешниот натпревар

  Помалите петлиња на ФК КУЛ, генерација 2009 во рамки на 20.коло од Скопската Регионалната лига беа домаќини на Работнички. На оваа средба гостите дојдоа до […]
05/17/2023

Продолжува Супер Лигата со натпревари од 20.коло против екипата на Милано

После паузата продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, каде на програмата е 20.коло. Кадетите и младинците во сабота (20.05) ќе гостуваат кај екипата на Милано, натпревари кои […]
05/15/2023

Генерацијата 2015 ќе земе учество на турнирот „Железара 2023“

Генерацијата 2015 ќе земе учество на младинскиот турнир во организација на фудбалската школа Железарец. Нашите млади надежи ќе се натпреваруваат во група со екипите на Маџари, […]
05/13/2023

Минимални порази за „петлињата“ на Кул против екипата на Шкендија

Денес, генерациите 2008 и 2009 гостуваа во Тетово кај екипата на Шкендија, на натпревари од 19.коло во Регионалната Скопска Лига. Генерацијата 2008 иако прва го отвори […]