Уредник ФК Кул

03/13/2022

Куманово и Македонија Ѓ.П беа противници за генерација 2009 во денешното коло од Детската Лига

Денес на терените на ФФМ, генерацијата 2009 предводена од Марко Арсовски одигра два натпревари. Активни бевме со двете екипи, кои за противници ги имаа екипите на […]
03/13/2022

Младинците минимално поразени од Шкендија

Денес на стадионот „Цементарница“ младинците на КУЛ беа домаќини на екипата на ФК Шкендија од Тетово. На оваа средба од младинската супер лига, гостинот дојде до […]
03/13/2022

Нова победа над Шкендија, кадетите на КУЛ со три гола подобри од тетовчани

Кадетите на КУЛ ја продолжија победничката серија на нашите екипи против тимот на Шкендија. По двете победи кај пионерските екипи вчера во Тетово, денес успеавме да […]
03/13/2022

(Фотогалерија) Први натпревари во Детската Лига за генерација 2010

Генерацијата 2010 започна со настапи во рамките на Детската Лига. Избраниците на Марко Арсовски вчера ги одиграа првите натпревари во рамките на лигата која е во […]