Уредник ФК Кул

03/10/2022

КУЛ повторно гостин на Партизан, пријателски натпревари со генерациите 2009 и 2010

Нашиот клуб повторно ќе патува за Белград, каде ќе биде гостин на ФК Партизан. Дружбата и соработката со црно-белите се зајакнува, а повторно ќе имаме можност […]
03/09/2022

Одложените натпревари со Скопје ќе се одиграат во четврток

Заостанатите натпревари од 12.коло против екипата на Скопје ќе се одиграат во четврток (10.03). Истите беа одложени поради лошите временски услови, со кадетите и младинците. Познато […]
03/06/2022

(Фотогалерија) Стартна победа во Детската Лига за генерација 2009

Генерацијата 2009 со победа ја стартуваше Детската Лига. Избраниците на Марко Арсовски успеаа во првото коло да ја победат екипата на Шкупи, со резултат 5:2 (2:0). […]
03/05/2022

Наков „творец“ на пресвртот со кој КУЛ го совлада ФК Скопје на дуел во пионерската Супер Лига

Пионерите на КУЛ дојдоа до победа со пресрт на средбата со тимот на ФК Скопје на денешната средба одиграна на стадионот „Цементарница“. Овој суперлигашки пионерски натпревар […]