Уредник ФК Кул

03/05/2022

Кадетките поразени на гостувањето во Струга

Денес во Струга, нашите кадетки го стартуваа пролетниот дел во женската кадетска лига. Ние гостувавме кај екипата на АЦЦ Унитед, од која бевме поразени со резултат […]
03/05/2022

Стартуваше Детската Лига, генерација 2011 одигра два натпревари

Генерацијата 2011 ги одигра првите натпревари во Детската Лига. Денес на терените на ФФМ после подолга пауза повторно се активираше ова натпреварување. Избраниците на Мики Тодоровски […]
03/05/2022

Генерација 2009 со победа против Шкупи ја стартуваше Детската Лига

Денес стартуваше детската фудбалска лига на терените на фудбалската федерација на Македонија. Својот прв натпревар го одигра генерацијата 2009 предводена од Марко Арсовски. Прв натпревар и […]
03/05/2022

Помладите пионери редат победи, ФК Скопје „падна“ пред нивниот налет

Денес помладите пионери на ФК КУЛ беа домаќини на тимот на ФК Скопје на првенствен дуел од Супер лигата. На натпреварот кој се одигра на стадионот […]