Уредник ФК Кул

02/27/2022

Дербито во пионерската Супер Лига му припадна на Кул, Ахмедов донесе три бода на дуелот со Брегалница

Во еден цврст и неизвесен натпревар, нашите пионери успеаа да ја победат екипата на Брегалница, во дербито на 11.коло во пионерската Супер Лига. Само еден гол […]
02/27/2022

Падна Брегалница, прва сезонска победа за помладите пионери

Нашите помлади пионери ја забележаа првата сезонска победа. Денес на Цементарница ни гостуваше екипата на Брегалница која ја совладавме со резултат 2:0, со погодоци во првиот […]
02/26/2022

Без победник на младинскиот натпревар на Брегалница и Кул

Младинците на Брегалница и Кул одиграа без голови, на натпревар од 11.коло во младинската Супер Лига. На теренот „Бело Брдо“ во Штип, натпреварот заврши со резултат […]
02/26/2022

Минимален пораз за кадетите на гостувањето во Штип

Кадетите на Кул денес гостуваа на екипата на Брегалница, на натпревар од 11.првенствено коло. Домашниот тим од Штип дојде до победа со резултат 2:1 (2:1). Одигравме […]