Уредник ФК Кул

02/25/2022

Штипска Брегалница е наш противник во рамките на 11.коло

За претстојниов викенд на програмата се натпреварите од 11.првенствено коло. Нашиот клуб ќе се сретне со екипата на Брегалница. Во сабота (26.02), кадетите и младинците патуваат […]
02/24/2022

(Фотогалерија) Петта првенствена победа за пионерите

Во рамките на заостанатото 10.коло, нашите пионери славеа на гостувањето кај екипата на Ренова. Конечниот резултат гласеше 1:4 (1:2). Извештај од натпреварот можете да прочитате на […]
02/23/2022

(Фотогалерија) Младинците на Кул подобри од Ренова

Младинците со победа го стартуваа пролетниот дел од сезоната во младинската Супер Лига. Во рамките на заостанатото 10.коло, нашиот состав успеа да излезе како победник на […]
02/23/2022

Нов тренер од Кул направи интернационален трансфер, Никола Карчев дел од стручниот штаб на Пахтакор од Узбекистан

Нашиот клуб стана познат по носење на еминентни тренери, кои својата кариера ја продолжуваат надвор од земјата. Следен кој направи интернационален трансфер од Кул е Никола […]