Уредник ФК Кул

02/13/2022

Денес бевме активни со четири контролни натпревари, Њу Старс и Победа беа наши противници

Во текот на денешниот ден одигравме четири контролни натпревари со нашите натпреварувачки екипи. Помладите пионери гостуваа во Ѓорче кај екипата на Њу Старс, додека кадетите и […]
02/08/2022

(Фотогалерија) КУЛ-Вардар (кадети)

Кадетите го одиграа и вториот контролен натпревар во новата година. Противник ни беше екипата на Вардар, со која одигравме со нерешен резултат (4:4) (3:3). Погледнете фотографии […]
02/06/2022

Вардар го доби младинскиот контролен натпревар со Кул

Младинците на Кул денес го одиграа првиот контролен натпревар во новата година. Избраниците на Драган Стефановски гостуваа кај Вардар, натпревар кој го доби домашниот тим со […]
02/06/2022

На голгетерски пријателски натпревар, кадетите на Кул и Вардар одиграа со нерешен резултат

Денес на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, нашите кадети одиграа пријателски натпревар со екипата на Вардар. Видовме еден квалитетен и ефикасен натпревар кој заврши со нерешен […]