Уредник ФК Кул

05/13/2023

Девојките на Истатов КУЛ со минимален пораз од лидерот на табелата

Денес на Цементарница тимот на ЖФК Истатов КУЛ беше домаќин на екипата која е лидер на табелата, тимот на ЖФК Љуботен. На оваа средба бевме минимално […]
05/11/2023

Продолжуваат елиминациските натпревари во Детската Лига на ФФМ

Во сабота продолжуваат елиминациските натпревари во Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (13.05) Генерација 2010 Кул – Бутел   14:40 Генерација 2011 Кул 1- […]
05/09/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Охрид ( кадети )

Кадетите стигнаа до победа на натпревар од 19.коло во Супер лигата. На Цементарница бевме подобри од екипата на Охрид Лихнидос со резултат 4:2. Извештај од натпреварот […]
05/08/2023

Преглед на резултати од одиграното 19.коло во Супер лигата

Се одигра и 19.коло во Супер Лигата, во кое нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Охрид Лихнидос. На четири одиграни натпревари со овој тим, […]