Уредник ФК Кул

02/03/2022

Кадетите на Кул и Работнички одиграа без победник на контролен натпревар

Нашите кадети денес го одиграа првиот контролен натпревар во новата година. Како подготовка за пролетниот дел од сезоната во лигата, денес одигравме пријателски натпревар против екипата […]
01/21/2022

Со кои противници Кул треба да одигра за комплетирање на првиот дел од сезоната во младинската Супер лига

Сезонава во младинската Супер лига се натпреваруваат вкупно 13 екипи, иако требаше бројката да биде на 14, сепак Куманово Еуроспорт се откажа од натпреварувањето. Нашите екипи […]
01/13/2022

Андреј Ројчинов: Сигурен сум дека Кул ќе заврши во горниот дел од табелата, мојата цел е да продолжам професионално да се занимавам со фудбал

Има едно фудбалско правило „добар голман е пола екипа“. Како клуб сме горди што имаме таков голман со кој можеме да се пофалиме. Следното наше интервју […]
01/10/2022

Преглед на есенскиот дел за младинците

Правиме преглед на есенскиот дел и за нашите младинци, кои и како кадетите одиграа само седм натпревари. По две победи и два нерешени резултати и три […]