Уредник ФК Кул

01/08/2022

Кадетите одиграа само седум натпревари, преглед на полусезоната за нашиот тим

Нашите кадети во есенскиот дел одиграа само седум натпревари во кадетската Супер лига на кои освоија 9 бодови. Остваривме две победи, три нерешени резултати и два […]
01/04/2022

Пионерите освоија најмногу бодови, како помина есенскиот дел на оваа генерација

Правиме преглед на есенскиот дел од сезоната во Супер Лигата за нашите пионери. Оваа генерација се покажа како најдобра во овој дел од сезоната, освојувајќи вкупно […]
01/03/2022

Постигнати резултати за помладите пионери, стрелци и играчи со најголема минутажа

Во пресрет на паузата во младинските фудбалски лиги, ќе направиме преглед на остварените резултати за нашите екипи во есенскиот дел од сезоната, ќе започнеме со помладите […]
12/26/2021

(ФОТО) КУЛ со генерацијата 2012 обезбеди полуфинале на турнирот во Бутел

Генерацијата 2012 на Кул ќе игра во полуфиналето на предновогодишниот турнир кој го организира ФК Бутел 2017. Утрово во спортската сала „Антон Димитров“ нашите млади надежи […]