Уредник ФК Кул

12/24/2021

Генерација 2012 на предновогодишен турнир во организација на ФК Бутел 2017

Нашата генерација 2012 ќе учествува на предновогодишен турнир кој го организира ФК Бутел 2017. Во оваа возрасна генерација ќе се натпреваруваат осум екипи, кои ќе бидат […]
12/15/2021

Пионерите собраа најмногу бодови, како изгледаат табелите во сите четири лиги

Финишираше првиот натпреварувачки дел од сезоната во младинските фудбалски лиги. Нашите пионерски екипи одиграа осум натпревари, додека кадетите и младинците одиграа седум натпревари. Најмногу бодови собраа […]
12/13/2021

Одложените натпревари со екипата на Ренова добија нови термини

Одложените натпревари од 10.коло со екипата на Ренова добија нови термини. Пионерските екипи во вторник (14.12) патуваат за Тетово каде ќе гостуваат на овој противник. На […]
12/10/2021

Пионерските екипи гостуваат во Тетово, кадетите и младинците се домаќини на Ренова

Нашиот клуб ги продолжува натпреварите во младинските лиги, откако во претходното коло бевме слободни, во рамките на 10.коло се среќаваме со екипата на на Ренова од […]