Уредник ФК Кул

12/08/2021

(ФОТО) ЖФК КУЛ без бодови од натпреварот против ЖФК Скопје

Викендов, на стадионот „Цементарница“ во рамките на 6.коло на кадетскиот тим на ЖФК КУЛ гостуваше тимот на ЖФК Скопје. Оваа средба заврши со минимална победа за гостинот со резултат 2:3 […]
12/08/2021

(Фотогалерија) Младинците ги совладаа врсниците од ФК Победа

Викендов, младинците на ФК КУЛ дојдоа до трумф во дуелот со ФК Победа, на  дуел на „Цементарница“. Нашите момци  со храбра и борбена игра освоија три бода, […]
12/06/2021

Ново одлично коло за нашиот клуб, подобри во меѓусебните дуели со Победа

Ново одлично коло во младинското првенство за нашиот клуб. Изминатиов викенд го одигравме и 8.коло во кое за противник ја имавме екипата на Победа. На четири […]
12/06/2021

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ и Победа одиграа 1:1

Викендов, на стадионот „Цементарница“ во рамките на 8.коло од кадетската Супер лига, ФК КУЛ беше домаќин на ФК Победа од Прилеп. Натпреварот заврши со реми 1-1 […]