Уредник ФК Кул

12/03/2021

Сениорките и кадетките со нови натпревари

Нови натпревари за нашите женски екипи, кои се закажани за претстојниов викенд. Во рамките на 5.коло во втората женска фудбалска лига,  во сабота (04.12) нашите сениорки […]
12/03/2021

Нашиот клуб го одигра „некомплетното“ 7.вонредно коло

Нашиот клуб го одигра „некомплетното“ 7.првенствено коло во младинските лиги. Активни беа само пионерските екипи, кои на домашен терен ја пречекаа екипата на Пелистер. На два […]
12/03/2021

Победа е нашиот следен противник, најава за натпреварите од 8.коло

За претстојниов викенд се закажани натпреварите од 8.првенствено коло за натпреварувачките екипи. Следен наш противник е екипата на Победа од Прилеп. Во недела (05.12), нашите помлади […]
12/01/2021

Пионерите пропуштија шанса за победа, помладите пионери поразени од Пелистер

Денес на Цементарница своите натпревари од вонредното 7 коло ги одиграа пионерските екипи, кои за противник ја имаа екипата на Пелистер. Помладите пионери не успеаа за […]