Уредник ФК Кул

11/30/2021

(ФОТО) ЖФК КУЛ – ЖФК Кочани

Викендов, ЖФК КУЛ на домашен терен ја пречека екипата на ЖФК Кочани во дуел од 2.лига во сениорска конкуренција. Гостинките ги освоија бодовите со резултат 0-5 […]
11/30/2021

(Фотогалерија) Помладите пионери на КУЛ со три гола во Струмица донесоа бод

Викендов, помладите пионери на Кул,  гостуваа во Струмица кај тимот на Академија Пандев. Сите пофалби одат за нашите момци, без дел од стандардните играчи, остваривме реми […]
11/30/2021

(Фотогалерија) Пријателски натпревари за генерациите 2007 и 2008

Изминатиов викенд, генерациите 2007 и 2008 одиграа приајтелски натпревари. Генерацијата 2007 загуби од екипата на Џокер Фурка (0:2), додека генерацијата 2008 беше подобра од тимот на […]
11/29/2021

Кул против Пелистер, во вонредното 7.коло

Во вторник и среда, нашиот клуб ќе го одигра вонредното 7.коло во младинските лиги. Наш противник ќе биде екипата на Пелистер. Во вторник (30.11), кадетите и  […]