Уредник ФК Кул

11/29/2021

(ФОТО) Пионери: Академија Пандев-КУЛ

Викендов, пионерите на КУЛ гостуваа кај тимот на Академија Пандев во Струмица. На овој суперлигашки дуел до бодовите дојде домашниот тим, кој славеше минимално со резултат […]
11/28/2021

ФК Џокер од Фурка беше гостин на Кул, двете екипи одиграа пријателски натпревар со генерацијата 2007

Денес на Цементарница, активна беше генерацијата 2007 која одигра контролен натпревар против екипата на ФК Џокер од Фурка (Дојран). Противникот успеа на крајот да излезе како […]
11/28/2021

ЖФК КУЛ без бодови од натпреварот со Кочани

ЖФК КУЛ, денес на домашен терен ја пречека екипата на ЖФК Кочани во дуел од 2.лига во сениорска конкуренција. Гостинките ги освоија бодовите со резултат 0-5 […]
11/27/2021

Кадетките на Кул поразени во Битола од Топ Гол

Денес, во рамките на 5.коло, нашите кадетки  гостуваа во Битола кај екипата на Топ Гол. Овој натпревар се играше  на игралиштето „Павел Шатев“.  девојките на ЖФК […]