Уредник ФК Кул

05/07/2023

Три бода за помладите пионери, пионерите поразени, на натпреварите против Охрид Лихнидос

Денес со пионерските екипи гостувавме кај екипата на Охрид Лихнидос, на натпревари од 19.коло во Супер лигата. Помладите пионери стигнаа до три бода откако славеа на […]
05/07/2023

Победи за генерациите 2008 и 2009 на гостувањето кај Партизан Фудбал Кидс

Генерациите 2008 и 2009 успеаа да забележат победи на денешните натпревари од Регионалната Скопска Лига, откако беа подобри од екипата на Партизан Фудбал Кидс. Генерацијата 2009 […]
05/06/2023

Три бода за младинците во соочувањето со Охрид Лихнидос

До три бода во 19.коло од Супер Лигата стигнаа и нашите младинци кои беа подобри од екипата на Охрид Лихнидос. Конечниот резултат на натпреварот кој се […]
05/06/2023

Хет-трик на Борјан Наков за голема победа на кадетите против Охрид

Голема и важна победа за кадетите во борбата за освојување на Шампионската титула, Денес на Цементарница на натпревар од 19.коло во Супер лигата, нашите кадети беа […]