Уредник ФК Кул

11/22/2021

Кул на мегдан со Академија Пандев, вонредно коло во вторник и среда

Претстојниве два дена, на програмата ќе биде вонредното 6.коло во младинската Супер лига. Екипата на Академија Пандев ќе биде следен наш противник. Во вторник (23.11), нашите […]
11/22/2021

(Фотогалерија) Шкупи изненаден, нашите младинци ги освоија бодовите

Младинците на Кул ја забележаа првата победа сезонава, откако славеа минимално со резултат 0:1 на гостувањето кај екипата на Шкупи. Победничкиот гол беше дело на Љупче […]
11/22/2021

Одличен викенд за нашиот клуб, освоивме 8 бодови на натпреварите со Шкупи

Одличен викенд за нашите младински екипи. Во рамките на 5.првенствено коло нашиот клуб за противник го имаше тимот на Шкупи. На четирите одиграни натпревари излеговме како […]
11/21/2021

Трет последователен триумф сезонава за пионерите

Пионерите стигнаа и до третиот последователен триумф сезонава. Во рамките на 5.коло, денес нашите момци беа домаќини на екипата на Шкупи. Натпреварот кој се одигра на […]