Уредник ФК Кул

11/18/2021

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 5.коло, нашиот клуб за противник го има тимот на Шкупи

Во рамките на 5.првенствено коло, нашиот клуб за противник го има тимот на Шкупи. Во сабота (20.11), нашите кадети и младинци ќе гостуваат на Шкупи. Натпреварите […]
11/17/2021

(Фотогалерија) Младинци: КУЛ-Македонија ЃП

Викендов, младинците на КУЛ на домашен терен на стадионот „Цементарница“ ја пречекаа екипата на ФК Македонија ЃП во рамките на 4.коло. На  дуелот до бодови дојде гостинот со […]
11/16/2021

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ триумфално против Македонија ЃП

Кадетите на КУЛ,  изминатиот викенед на домашен терен на стадионот „Цементарница“ ја пречекаа екипата на ФК Македонија Ѓ.П во рамките на 4.коло. Нашите момци дојдоа до […]
11/16/2021

(Фотогалерија) Пом.пионери: Македонија ЃП-КУЛ

Викендов, помладите пионери на ФК КУЛ, гостуваа кај тимот на Македонија Ѓорче Петров во рамките на 4.коло. Домаќинот успеа да дојде до победа со резултат 3-1 (0-1). […]