Уредник ФК Кул

11/15/2021

Кул освои 6 бодови на натпреварите со Македонија ЃП

Се одиграа натпреварите од 4.коло во сите четири категории, а нашиот клуб успеа да освои 6 бодови на натпреварите со екипата на Македонија Ѓ.П. Победите против […]
11/14/2021

Минимален пораз за младинците на Кул од Македонија ЃП

Младинците на КУЛ на домашен терен на стадионот „Цементарница“ ја пречекаа екипата на ФК Македонија ЃП во рамките на 4.коло. На денешниот дуел до бодови дојде […]
11/14/2021

Кадетите со високи 4:0 ја совладаа Македонија ЃП

Кадетите на КУЛ, денес на домашен терен на стадионот „Цементарница“ ја пречекаа екипата на ФК Македонија Ѓ.П во рамките на 4.коло. Нашите момци дојдоа до висока […]
11/13/2021

Цветановски Матеј со хет-трик, пионерите со пет гола во мрежата на Македонија ЃП до три бода

Пионерите на ФК КУЛ денес гостуваа кај тимот на Македонија Ѓорче Петров во рамките на 4. првенствено коло. Нашиот тим доминираше во текот на целиот натпревар […]