Уредник ФК Кул

11/13/2021

Помладите пионери без бодови од гостувањето во Ѓорче Петров

Помладите пионери на ФК КУЛ денес гостуваа кај тимот на Македонија Ѓорче Петров во рамките на 4.коло. Домаќинот успеа да дојде до победа со резултат 3-1 […]
11/12/2021

Сениорската екипа на ЖФК Кул ја отвара сезоната со натпревар против Тиквешанка

Утре својот прв натпревар во втората женска фудбалска лига ќе го одиграат нашите сениорки. На Цементарница ни гостува екипата на ЖФК Тиквешанка од Кавадарци, натпревар кој […]
11/12/2021

Македонија Ѓ.П е наш противник во 4.коло

Екипата на Македонија Ѓ.П е следен наш противник, во рамките на 4.коло во младинското првенство. Најпрво во сабота (13.11), пионерските екипи ќе гостуваат на стадинот во […]
11/11/2021

Нашиот клуб освои 8 бодови после три одиграни кола со тешки противници, како изгледаат табелите во сите лиги

После три одиграни кола во младинските лиги, нашиот клуб има освоено вкупно 8 бодови. Кул сигурно имаше најтежок распоред на стартот од сезоната, каде противници ни […]