Уредник ФК Кул

11/07/2021

„Гол шоу“ на Меланија Грозданова, нашите кадетки подобри од ЖФК Порече

Кадетките на ЖФК Кул стигнаа и до втората победа сезонава во рамките на кадетската лига. Девојките на Тања Крстовска забележаа убедлив триумф на гостувањето кај екипата […]
11/07/2021

Прва победа сезонава за пионерите

Пионерите на Кул стигнаа до првата победа сезонава. Во рамките на 3.коло од пионерската Супер лига, нашите надежи на домашен терен беа подобри од екипата на […]
11/07/2021

Без бодови за генерација 2006 и на третиот првенствен натпревар

Помладите пионери не успеаа да освојат бодови, ниту на третиот првенствен натпревар сезонава. Генерацијата 2006 денес на Цементарница беше поразена од екипата на Њу Старс. Тренерот […]
11/07/2021

(Фотогалерија) Кул и Њу Старс ги поделија бодовите на натпревар од младинската Супер лига

Младинците на Кул одиграа без победник на натпреварот од 3.првенствено коло против екипата на Њу Старс. Натпреварот кој се одигра на теренот во Ѓорче заврши без […]