Уредник ФК Кул

11/06/2021

Голем бод за нашите младинци,Њу Старс и Кул одиграа без голови

Младинците на Кул освоија голем бод, на гостувањето кај екипата на Њу Старс. Натпреварот кој се одигра на теренот со вештачка трева во Ѓорче, заврши со […]
11/06/2021

Кадетите се вратија од негативата, но Њу Старс ги освои бодовите

Денес 3.коло во младинските фудбалски лиги го одиграа нашите кадети кои гостуваа кај екипата на Њу Старс. Домашниот тим на крајот ги освои бодовите откако славеше […]
11/05/2021

Генерацијата 2009 ќе учествува на турнир во Куманово

По повод денот на ослободување на градот Куманово, нашата генерација составена од играчи родени 2009 година ќе настапат на младински турнир, кој го организира фудбалскиот клуб […]
11/05/2021

Кул против Њу Старс, во 3.првенствено младинско коло

За претстојниов викенд е закажано 3.коло во младинската Супер Лига. Следен наш противник е екипата на Њу Старс. Во сабота (06.11), кадетите и младинците ќе гостуваат […]