Уредник ФК Кул

11/01/2021

(Фотогалерија) Голема победа за нашите кадети против Вардар

Во рамките на 2.првенствено коло, кадетите на Кул беа подобри од екипата на Вардар. Избраниците на Драган Стефановски-Гаге стигнаа до голема победа изразена со резултат 2:0. […]
10/31/2021

Победа за генерација 2008 на пријателскиот натпревар со Шкупи

Генерацијата 2008 предводена од Горан Тодоровски денес на Цементарница одигра пријателски натпревар со екипата на Шкупи. На натпревар на кој паднаа пет голови, нашиот состав славеше […]
10/30/2021

Кадетките на ЖФК Кул со висока победа ја отворија сезоната во женската кадетска фудбалска лига

Денес стартуваше натпреварувачката сезона и во женскиот младински фудбал. Премиерен натпревар имаа нашите кадетки кои на домашен терен ја победија убедливо екипата на Билјанини Извори 2010 […]
10/30/2021

Вардар минимално го победи Кул, на натпревар од младинската Супер Лига

Нашите младинци денес беа домаќини на Вардар, на натпревар од 2.коло во младинската Супер Лига. Нашиот клуб загуби минимално со 1:2 на овој натпревар. Стартниот состав […]