Уредник ФК Кул

05/06/2023

Ема Нановска донесе триумф за кадетките на Истатов Кул, на натпревар против Победа Валандово

Денес на натпревар од 12.коло во женската фудбалска лига-Исток, кадетките на Истатов Кул беа подобри од екипата на Победа Валандово. Натпреварот кој се одигра на Цементарница […]
05/04/2023

Стартуваат елиминациските натпревари во Детската Лига на ФФМ

Од претстојниов викенд стартуваат елиминациските натпревари во Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (06.05) Генерација 2010 Кул – Беса  09:30 Генерација 2011 Македонија […]
05/04/2023

Следуваат натпревари против Охрид Лихнидос во 19.коло на Супер Лига

Во рамките на 19.коло во Супер Лигата, нашите екипи за противник го имаат Охрид Лихнидос. Во сабота (06.05) кадетите и младинците се домаќини на Цементарница. Домашните […]
05/03/2023

Андреј Николовски: Кул е добра шанса за напредок во фудбалот, мојот сон е да го облечам националниот дрес

Интервју со Андреј Николовски, играч роден 2008 година, кој сезонава со неговата екипа се натпреварува во Регионалната Скопска Лига. Потекнува токму од нашата фудбалска школа, а […]