Уредник ФК Кул

10/25/2021

Се одигра 1.коло во младинската Супер лига

Нашиот клуб дебитираше во рамките на најсилната Супер Лига. Изминатиов викенд се одигра 1.коло во кое за противник ја имавме екипата на Работнички. Единствениот бод на […]
10/24/2021

Пионерите со висок пораз ја стартуваа новата сезона во Супер Лигата

Пионерите имаа лош старт на отварање на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Нашиот клуб сезонава се натпреварува во најквалитетната Супер Лига, а денес на […]
10/24/2021

Со пораз помладите пионери ја стартуваа дебитантската сезона во Супер Лигата

Помладите пионери на ФК КУЛ во своето деби коло во Супер лигата беа домаќини на ФК Работнички. Противникот на оваа средба дојде до победа со резултат  […]
10/23/2021

Без победник на пријателскиот натревар на Кул и Парк, кај генерација 2008

Вечерва на теренот во градски парк пријателски натпревар против екипата на ФК Парк одигра нашата генерација 2008 предводена од Горан Тодоровски. Иако создадовме неколку добри шанси […]