Уредник ФК Кул

10/23/2021

Со играч помалку, младинците на Кул освоија бод на гостувањето кај Работнички

Младинците на Кул и Работнички одиграа без голови, на отварањето на новата натпреварувачка сезона во Супер Лигата. Натпреварот кој се одигра денес на Алумина заврши со […]
10/23/2021

Кадетите беа рамноправен противник, но на крајот загубија од Работнички

Денес стартуваше новата натпреваручка сезона во младинските фудбалски лиги. Нашиот клуб денес го имаше своето деби во рамките на најсилната младинска лига во Македонија. Утрово гостувавме […]
10/21/2021

Стартува новата сезона во Супер Лигата, нашиот клуб на „мегдан“ со Работнички

За претстојниов викенд е закажан стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Екипата на Работнички ќе биде противник за нашиот клуб на отварање на […]
10/20/2021

Рестарт на „Детската лига КУЛ“, повторно многу натпревари, дружба и фудбалско уживање

Продолжуваме со „Детската лига КУЛ“,  нашиот клуб ја реактивира детската лига која ја организиравме и за жал поради пандемијата моравме да ја прекинеме кога беа прекинати […]