Уредник ФК Кул

09/19/2021

(Фотогалерија) Девојките на КУЛ и Речица одиграа контролен натпревар

Женската екипа на Кул одигра пријателски натпревар со екипата на Речица од Куманово. Нашите девојки на два пати беа во предност, но противникот успеваше да израмни, […]
09/18/2021

Пионерите на КУЛ со три гола во мрежата на ФК Куманово до победа

Пионерите на ФК КУЛ како и помладите, денес гостуваа кај тимот на ФК Куманово. Исто така и нашите момци од генерација 2005 дојдоа до победа над […]
09/18/2021

Генерациите 2007 на Кул и Талент Битола одиграа пријателски натпревар

Денес на Цементарница контролен натпревар против екипата на Талент Битола одигра нашата генерација составена од играчи родени 2007 година. Противникот од Битола славеше со резултат 0:2 […]
09/18/2021

КУЛ генерација 2006 триумфално на гостувањето во Куманово

Денес, помладите пионери на КУЛ гостуваа кај тимот на ФК Куманово во истоимениот град на контролен натпревар. Момците на Карчев Никола дојдоа до победа со резултат […]