Уредник ФК Кул

09/15/2021

(Фотогалерија) Младинците беа домаќини на Брегалница

Младинците на Кул имаа пријателски натпревар против екипата на Брегалница, кој заврши во корист на гостите од Штип (0:4) (0:1). Погледнете фотографии од натпреварот кој се […]
09/14/2021

(Фотогалерија) Кадетите на Кул и Брегалница одиграа пријателски натпревар

Изминатиов викенд контролен натпревар на „Цементарница“ одиграа нашите кадети. Избраниците на Нурединоски за противник ја имаа екипата на Брегалница. Штипјани се покажаа како подобри на теренот […]
09/12/2021

Силна контролка за младинците на Кул против екипата на Брегалница

Денес на Цементарница контролен натпревар против екипата на Брегалница одиграа и нашите младинци. Избраниците на Един Нурединоски дадоа силен отпор во првото полувреме, кога гостинската екипа […]
09/12/2021

Пораз за кадетите на пријателски натпревар од екипата на Брегалница

Денес на Цементарница пријателски натпревар одиграа кадетите кои за противник ја имаа екипата на Брегалница од Штип. Гостинот се покажа како подобра екипа на теренот и […]