Уредник ФК Кул

09/02/2021

На пријателски натпревар нашите кадети го победија тимот на Аеродром

На контролен натпревар одигран на Цементарница, нашите кадети беа подобри од екипата на Аеродром. Конечниот резултат гласеше 2:1 Тренерот Нурединоски започна со следниве 11-сетмина: Мартин Цветковски, […]
08/30/2021

(ФОТО) КУЛ-Македонија ЃП генерација 2006

Викедов на теренот „Циментарница“, ФК КУЛ беше домаќин на тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров генерација 2006. Во продолжение фотографии од дуелот.
08/30/2021

Познат распоредот на КУЛ за деби сезоната во Супер лигата, прв противник Работнички, во 2.коло на „мегдан“ со Вардар

Младите екипи на ФК КУЛ, оваа сезона за прв пат ќе бидат дел од елитата, односно од Супер лигата. Нашиот тим со одличните игри лани обезбеди […]
08/29/2021

КУЛ ја пречека Македонија ЃП генерација 2006 на „Цементарница“

Вчера на теренот „Циментарница“, ФК КУЛ беше домаќин на тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров генерација 2006. Се одигра добар, возбудлив и темпераментен тест-натпревар помеѓу избраниците […]