Уредник ФК Кул

09/06/2021

(Фотогалерија) Кул и „Еден на Еден“ одиграа без голови на турнирот во Куманово

Генерацијата 2012 беше дел од турнир кој го организираше ФК Куманово Еуроспорт. Во рамките на првото коло се сретнавме со екипата на „Еден на Еден“ која […]
09/05/2021

(ФОТО) Генерацијата 2012 настапи на турнир во организација на ФК Куманово Еуроспорт

Со генерацијата 2012 денес земавме учество на младински турнир, кој го организираше тимот на ФК Куманово Еуроспорт. Нашите млади надежи не успеаа да се пласираат во […]
09/03/2021

Генерациите 2012 и 2013 на турнир во Куманово

Претстојниов викенд, генерациите 2012 и 2013 ќе учествуваат на турнир во организација на ФК Еуроспорт Куманово. Генерацијата 2013 своите натпревари на турнирот ќе ги одигра во […]
09/02/2021

На пријателски натпревар нашите кадети го победија тимот на Аеродром

На контролен натпревар одигран на Цементарница, нашите кадети беа подобри од екипата на Аеродром. Конечниот резултат гласеше 2:1 Тренерот Нурединоски започна со следниве 11-сетмина: Мартин Цветковски, […]