Уредник ФК Кул

08/17/2021

Победи за генерациите 2003 и 2005 на подготовките во Струга

Покрај помладите пионери, во текот на денешниот ден контролни натпревари во Струга одиграа и генерациите 2003 и 2005. Генерацијата 2003 успеа да стигне до победа во […]
08/17/2021

Кул и Јанг Тим одиграа со нерешен резултат кај помладите пионери

Помладите пионери утрово одиграа контролен натпревар со екипата на Јанг Тим од Струга. Конечниот резултат после две одиграни полувремиња гласеше 1:1. Тренерот Карчев започна со овие […]
08/16/2021

Успешна контрола против Воска Спорт, нашите кадети стигнаа до победа

Нашите кадети предводени од Един Нурединоски стигнаа до нова победа на контролните натпревари во Струга. Утрово одигравме уште еден пријателски натпревар, противник ни беше екипата на […]
08/15/2021

Генерациите 2005 и 2006 одиграа контролни натпревари со екипата на Пелистер

Нашите екипи продолжуваат со подготовките во Струга, а утрово одигравме нови контролни натпревари. По едно полувреме со екипата на Пелистер одиграа генерациите 2005 и 2006. Генерацијата […]