Уредник ФК Кул

06/26/2021

Генерацијата 2012 гостуваше кај екипата на Куманово Еуроспорт

Денес гостувавме во Куманово каде одигравме два пријателски натпревари со екипата на Куманово Еуроспорт. Активни бевме со генерациите 2010 и 2012 кои забележаа победи на дуелите […]
06/25/2021

Пријателски натпревари против екипите на Куманово Еуроспорт и Тефејуз

После учеството на силниот меѓународен турнир во Несебар, две наши генерации во сабота ќе патуваат за Куманово каде ќе одиграат пријателски натпревари со екипата на Куманово […]
06/19/2021

Последен натпреварувачки ден на турнирот во Бугарија за нашите екипи

Денес нашиот клуб ги одигра последните натпревари на силниот меѓународен турнир во Несебар. Прва која стартуваше беше генерацијата 2008 која одигра натпревар за пласман од 9-10.место. […]
06/18/2021

Утре на програмата натпревари за конечен пласман на нашите екипи

Утре на програмата е претпоследниот натпреварувачки ден на турнирот  „Black Sea Kup Nesebar“ на кој не очекуваат три натпревари со нашите екипи. Генерацијата 2008 ја очекува […]