Уредник ФК Кул

05/01/2023

(Фотогалерија) КУЛ подобар од Брегалница во дуел од кадетската лига

Кадетите на ФК КУЛ дојдоа до победа 1-0 против Брегалница Штип, во продолжение фотографии од натпреварот.
04/29/2023

Младинците до три бода против Брегалница Штип, Перковски стрелец на голот

Младинците на КУЛ, на „Цементарница“ денес дојдоа до победа над тимот од Штип, екипата на ФК Брегалница со резултат 1-0 (1-0). КУЛ: Мицевски Марко, Зафироски Виктор, […]
04/29/2023

Наков донесе три бода и лидерска позиција за кадетите на КУЛ

Кадетите на ФК КУЛ, денес на домашен терен обезбедија минимална и важна победа над Брегалница од Штип. Нашите момци дојдоа до три бода со резултат 1-0 […]
04/28/2023

Следат натпревари против Брегалница, погледите насочени кон кадетите

Во рамките на 18.коло во Супер Лигата нашиот клуб за противник го има тимот на Брегалница. Во сабота (29.04), кадетите и младинците се домаќини на Цементарница, […]