Уредник ФК Кул

06/12/2021

КУЛ обезбеди полуфинале со генерација 2012, генерација 2011 загуби од Зимбру на турнирот во Несебар

Денес на програмата се 1/4 финалните натпревари на турнирот во Несебар. Нашите екипи ги одиграа своите натпревари. Генерацијата 2011 за жал не успеа да се пласира […]
06/11/2021

Познати противниците во 1/4 финалето за генерациите 2011 и 2012, генерацијата 2009 ќе разигрува за пласман

Генерациите 2011 и 2012 на Кул ќе играат во 1/4 финалето на силниот меѓународен турнир во Несебар. После одигрување на сите натпревари од 3 коло во […]
06/11/2021

Екипите на Кул го комплетираа 3.коло на турнирот „Black Sea Kup Nesebar“

Денес на програмата е третиот натпреварувачки ден на меѓународниот турнир во Несебар, односно последното коло во групната фаза. Нашиот клуб го комплетираше и 3 коло. Утрово […]
06/10/2021

ШАМПИОНИ!!! ЖФК КУЛ го освои турнирот „Железара 2021“, добивме и 2.лични признанија (ФОТО)

Избраничките на Тања Крстовска се прваци на  турнирот „Железара 2021“.  Девојките  од ЖФК КУЛ го освоија пехарот на овој турнир кој се играше во скопската населба […]