Уредник ФК Кул

06/14/2021

Три генерации на КУЛ ги завршија настапите на турнирот во Несебар

Три генерации на Кул изминатиов период се натпреваруваа на турнирот „Black Sea Kup Nesebar“. Денес на програмата се финалните натпревари, како и оние за трето место. […]
06/13/2021

Генерација 2011 подобра од екипата на Локомотив Софија

Утрово нашата генерација составена од играчи родени 2011 година играа натпревар за пласман од 5-8 место на турнирот во Несебар. Тимот на Кул за противник ја […]
06/12/2021

Генерација 2009 одигра два натпревари за пласман од 9-13 место

Денес, генерацијата 2009 разигруваше за пласман од 9-13 место на турнирот во Несебар. Според правилата на организаторите одигравме два натпревари, односно се формира група од пет […]
06/12/2021

КУЛ обезбеди полуфинале со генерација 2012, генерација 2011 загуби од Зимбру на турнирот во Несебар

Денес на програмата се 1/4 финалните натпревари на турнирот во Несебар. Нашите екипи ги одиграа своите натпревари. Генерацијата 2011 за жал не успеа да се пласира […]