Уредник ФК Кул

06/07/2021

Нашите генерации 2009, 2011 и 2012 дел од меѓународниот турнир во Несебар

После долго време поради пандемијата со корона вирусот, нашиот клуб ќе земе учество на еден силен меѓународен турнир. Се работи за турнирот во Несебар (Бугарија), на […]
06/06/2021

(Фотогалерија) КУЛ-ФК Рудар Јуниор генерација 2010

Завчера, на нашиот стадион „Цементарница“  со тимот на ФК КУЛ  генерација 2010 бевме домаќини на пријателите од  ФК Рудар Јуниор. Момците на Мики Тодоровски одиграа контролен-натпревар со гостинот од […]
06/06/2021

(ФОТО) ЖФК КУЛ триумфално против Железарец на турнирот „Железара 2021“

Вчера,  натпревар одиграа девојките на КУЛ,  во 2.коло од  турнирот „Железара 2021“. За противник го имавме тимот на ЖФК Железарец. Супер натпревар ни приредија и двете екипи, на […]
06/05/2021

ЖФК КУЛ со висока победа на турнирот „Железара 2021“

Попладнево одличен натпревар одиграа девојките на КУЛ,  во 2.коло од  турнирот „Железара 2021“. За противник го имавме тимот на ЖФК Железарец. Супер натпревар ни приредија и […]