Уредник ФК Кул

06/05/2021

Генерација 2003/04 на Кул и Њу Старс одиграа пријателски натпревар

Денес на „Цементарница“ пријателски натпревар одигра генерацијата на Кул составена од играчи родени 2003/04 година. Наш противник беше тимот на Њу Старс, против кој одигравме добар […]
06/05/2021

На ефикасен натпревар, нашите помлади пионери беа подобри од Њу Старс

На еден ефикасен натпревар, помладите пионери на Кул излегоа како победници на пријателскиот натпревар против екипата на Њу Старс. Утринскиот дуел кој се одигра на Цементарница, […]
06/05/2021

ФК Рудар Јуниор од Пробиштип гостин на „Цементарница” со селекцијата 2010

Вчера на нашиот стадион „Цементарница“  со тимот на ФК КУЛ  генерација 2010 бевме домаќини на пријателите од  ФК Рудар Јуниор. Момците на Мики Тодоровски одиграа контролен-натпревар […]
06/04/2021

Распоред на натпревари за екипите на Кул

Во петок и сабота на програмата се неколку контролни натпревари за нашите генерации. Денес стартуваме на „Цементарница“ со натпреварот на генерацијата 2010. Вака изгледа распоредот на […]