Уредник ФК Кул

05/31/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ-А.Пандев генерација 2010

 ФК КУЛ и  тимот на  Академија Пандев од Струмица, викендов  одиграа три натпревари на стадионот „Цементарница“. Помеѓу другите  ги нагостивме  момците од генерациите 2010, дуел финишираше […]
05/31/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ – ФК Шкупи ( генерација 2006)

Генерацијата 2006 на Кул одигра уште еден контролен натпревар, овој пат против екипата на Шкупи. Видовме цврст натпревар со шанси на двете страни, на крајот победникот […]
05/30/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ-ФК Шкупи ( генерација 2007)

На контролен натпревар одигран на Локомотива, до минимална победа против екипата на Шкупи стигна генерацијата 2007 на Кул. Одличен натпревар, со цврсти дуели и шанси на […]
05/29/2021

Контролен дуел против Шкупи за генерацијата 2006 на КУЛ

Убавиот ден го искористивме за да одиграме нов контролен натпревар со генерацијата 2006. На Локомотива за противник ја имавме екипата на Шкупи. Видовме цврста и борбена […]