Уредник ФК Кул

05/29/2021

(ФОТО) На „Цементарница“ ги нагостивме генерациите 2010 и 2011 на А.Пандев

По дуелот на цел терен помеѓу генерациите 2009 на ФК КУЛ и на Академија Пандев од Струмица, се одиграа два натпревари кај помалите генерации. На стадионот […]
05/29/2021

Генерацијата 2007 имаше пријателски дуел со екипата на Шкупи

Денес на Локомотива, нов пријателски натпревар одигра генерацијата 2007. Противник ни беше екипата на Шкупи, противник со кој одигравме квалитетен и борбен натпревар. Еден гол го […]
05/29/2021

Во дуел 11 на 11, ФК КУЛ поуспешен од А.Пандев генерација 2009

Денес на стадионот „Цементарница“ ни гостуваше екипата на Академија Пандев од Струмица со три тима. Во првиот натпревар кој се одигра на цел терен (11 на […]
05/28/2021

ФК Кул поуспешен од Вардар на дуел кај генерација 2008

  Попладнево на стадионот „Цементарница“ , ФК КУЛ беше домаќин на момците од ФК Вардар генерација родени 2008. Се одигра еден одличен дуел помеѓу двата тима […]