Уредник ФК Кул

05/28/2021

Закажани нови контролни натпревари за екипите на Кул

За денес и сабота се договорени нови контролни натпревари за екипите на Кул. Програмата започнува попладнево со дуел на Цементарница. Вака изгледа распоредот на одигрување пријателски […]
05/27/2021

(ФОТО) КУЛ Кисела Вода генерација 2009/08 -ФК Скопско Поле

На арената „КУЛ“ во Кисела Вода се одиграа два контролни-натпревари помеѓу селекциите на ФК КУЛ од Кисела Вода родени 2008 и 2009 против екипата на ФК Скопско Поле. Бевме […]
05/26/2021

Пионерите на Кул подобри од Работнички

Во текот на вчерашниот ден, пионерите на Кул одиграа силен контролен натпревар против екипата на Работнички. Избраниците на Един Нурединоски на дуелот кој се одигра на […]
05/25/2021

Нашите селекции 2011 и 2012 беа поуспешни од Милано (ФОТО)

Во саботата на стадионот „Цементарница“ се одиграа два возбудливи натпревари помеѓу ФК КУЛ и тимот  на ФК Милано. Кумановчани гостуваа кај нас со генерациите 2012 и 2011, одигравме два […]